Print this

Aktualności

23.11.2016

Prawnicy kancelarii SK&S doradzali firmie Solaris Bus & Coach, przy zawiązaniu partnerstwa strategicznego z Grupą Stadler, dotyczącego działalności na rynku tramwajów.

 

Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak doradzała firmie Solaris Bus & Coach,  przy zawiązaniu partnerstwa strategicznego z Grupą Stadler, dotyczącego działalności na rynku tramwajów. 

 

Solaris Bus & Coach to znany polski producent autobusów, trolejbusów i tramwajów – firma rodzinna założona przez Solange i Krzysztofa Olszewskich. Od 1996 r. w fabryce w podpoznańskim Bolechowie wyprodukowano już 12 tys. pojazdów, które sprzedano do 29 krajów. Produkuje m.in. tramwaje Tramino, które jeżdżą w Poznaniu, Olsztynie, Jenie i Brunszwiku.

 

Stadler to firma szwajcarska, która jest jednym z największych producentów taboru kolejowego w Europie. Stadler Polska to jej krajowa spółka, która od 10 lat produkuje w fabryce w Siedlcach pociągi Flirt dla PKP Intercity. Działa także na rynku tramwajowym.

 

Informację o planowanej współpracy firmy podały podczas tegorocznych targów kolejowych InnoTrans w Berlinie. Wiadomość ogłosili Solange Olszewska, właścicielka polskiej firmy i Peter Spuhler, prezes zarządu i właściciel Stadler Rail.

 

Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak była zaangażowana w zakresie prawa korporacyjnego, doradztwa transakcyjnego oraz doradztwa podatkowego.

W ramach transakcji Solaris wspomagał zespół prawników Sołtysiński Kawecki & Szlęzak kierowany przez mec. Krzysztofa Pawlisza, partnera, w składzie: Andrzej Motyka (senior associate, adwokat), Agnieszka Skowronek (associate, radca prawny), Karol Skibniewski (associate, radca prawny). Za kwestie podatkowe odpowiadał mec. Piotr Andrzejak, partner w dziale prawa podatkowego oraz Bartłomiej Biały (senior associate, radca prawny), Za kwestie antymonopolowe odpowiadał mec. Krzysztof Kanton, partner odpowiedzialny za praktykę prawa konkurencji oraz Grzegorz Koguciuk (associate).